עזרה ראשונה שיניים

עזרה ראשונה שיניים היא מקרה שבו פונים לקבלת טיפול מיידי בעקבות כאבים באזור הלסת, הפה והשיניים. לרוב פנייה לקבלת עזרה ראשונה שיניים נעשית לא קביעת תור במרפאה אשר נותנת שירות עזרה ראשונה שיניים. בארץ ישנם מספר רב של מרפאות אשר פתוחות לקהל שיבוא לקבל עזרה ראשונה שיניים. מרפאות אלו משאירות טלפון של מוקד או של רופא שיניים אשר במקרה שיש צורך לקבל עזרה ראשונה שיניים, ניתן לפנות אליהם בכל עת גם בסופי שבוע ובזמן חגים. לאחר שפונים לקבלת עזרה ראשונה שיניים, מקבלים המטופלים מאובחנים לגבי מקור הכאב ומקבלים טיפול מיידי שמטרתו להקל על הכאב.

גורמים נפוצים לפניה לקבלת עזרה ראשונה שיניים

ישנם סיבות רבות לפניה לקבלת עזרה ראשונה שיניים. מקרים שכיחים הם תאונות שבהן נפגעים באזור הפה והשיניים. כמו כן, כאבים חזקים שנובעים מדלקות בשיניים, דלקות אלו אשר הגיעו לעצב השן גורמות לכאבים עזים וכאשר אוכלים או שותים אוכל חם או קר מרגישים כאבים, בנוסף, לעיתים מרוב כאבים מתקשים לישון. סיבות נוספות הן שן בינה שגדלה, מחלות חניכיים ומוגלה בעצב השן גם כן גורמות לכאבים עזים עד לפניה לקבלת עזרה ראשונה שיניים.

המלצות רופאים לפני פניה לקבלת עזרה ראשונה שיניים

 לעיתים בזמן ההמתנה בין הפניה לקבלת עזרה ראשונה שיניים לבין הכניסה לטיפול יש מטופלים שינסו להקל על כאבי השיניים בעצמם, בעיקר אצל ילדים שהכאב גם יכול לגרום לבכי וצעקות. אצל ילדים יש הממליצים לשטוף את הפה ולנקות את איזור השן הכואבת. לפני קבלת עזרה ראשונה שיניים לא מומלץ להצמיד תרופות (כמו אספירין לדוגמא) או כל דבר חם על השן. במקרים של פניה לקבלת עזרה ראשונה שיניים כאשר נפלה שן, ככל שפונים מהר יותר לקבלת טיפול שיניים חירום כך יש סיכוי גדול יותר להציל את השן. יש רופאים שממליצים למצוא את השן, לנסות לא לגעת בשורש השן ולא לנקות אותה עם סבון אלא רק עם מים. אם השן לא חוזרת למקום, מומלץ לשמור אותה ברוק או בחלב ולפנות במהרה לרופא לקבלת טיפול עזרה ראשונה שיניים.

טיפולי שיניים כללית

שיניים

טיפולי שיניים הלבנת שיניים
מי אנחנו רפואת שיניים עששת דלקת חניכיים השתלת שיניים שיננית טיפולי שורש יישור שיניים מרפאות שיניים שיניים השתלות שיניים שיקום הפה מחירים טיפול שיניים טיפולי שיניים לילדים טיפולי שיניים כללים טיפולי שיניים לייזר ביטוח שיניים ציפוי חרסינה טיפולי שיניים בזמן הריון בחירת מרפאות שיניים כתרים מרפאת שיניים דר שיניים השתלת שיניים שיניים לילדים שיניים תינוקות צילום שיניים כאב שיניים שורש שיניים שיניים חרום מעבדות שיניים עזרה ראשונה שיניים כתר שיניים ניקוי שיניים לילדים רפואת שיניים שיניים בהריון שתלים שיניים גשר שיניים מומחה שיניים רופא שיניים לילדים שיניים 24 שעות ביממה רופא שיניים שיניים תותבות שיניים עזרה ראשונה שיניים מחיר שיניים טוחנות שיניים בהרדמה מלאה צחצוח שיניים סוגי שיניים מרפאות שיניים מחירון שיניים לצחצח שיניים יישור שיניים טכנאי שיניים בריאות שיניים

טיפולי שיניים

טיפולי שיניים תל אביב טיפים לטיפול שיניים טיפים לטיפול שיניים עם חוט דנטאלי

רופאי שיניים

מרפאות שיניים

הסרת משקפיים בלייזר הסרת שיער בלייזר

 .